Raw’a dönüşmüş diskten veri kurtarma

Raw’a dönüşmüş diskten veri kurtarma

Raw formattan nasıl kurtulabilirsiniz? Raw formatı formatlanmamış ham disk alanı olarak adlandırılır ve tanımlanır. Eğer daha önceden bir depolama aygıtınıza veri kaydı ve depolama işlemini yapmışsanız bu sorunla sık sık karşılaşmanız işten bile değil…

Çünkü zamanla gerek yazılımsal mantık hatalarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle gerekse doğal afetlerden kaynaklanan mekanik problemler nedeniyle aşırı darbe ve şiddete maruz kalmış cihazlar bu sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Peki, raw’a dönüşmüş diskten veri kurtarma için neler yapılmalıdır? İnternetten indirilen Recovery programları ile kesinlikle uygulama yapmıyoruz bu işlem  sorunun çözümünde bizlere yardımcı olacaktır. Diskinize yapacağımız işlemlerden sonra  görünür hale getirdiğimiz raw formatına dönüşmüş dosyaların ardından yeni bir yazılımla yolumuza devam ediyoruz.

Özel yazılımlarımız ile raw formatından kurtarmaya başlıyoruz. Raw’a dönüşmüş diskten veri kurtarma, bu programı kurduktan sonra karşımıza çıkan Ntsc olan bölümü seçtikten sonra Next diyoruz. Geriye söz konusu raw formatlarının Ntsc formatına dönüşene kadar beklemek kalıyor. Görüldüğü gibi bu dört adım adım uygulandığı zaman bütün sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Bir cevap yazın