Harddisk Kafa Tamiri İçin Yapılması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Harddisk Kafa Vurma Tamiri

Kafa vurma problemi okuyucu kafanın istem dışı hareket etmesi sonucunda harddisk ile ilgili tüm işlemlerin işlevliğini kaybetmesini sonucu  Harddisk kafa vurma tamiri işlemlerine başlanır. Harddisk okuma yazma kafasının anormal durumu çok tehlikelidir. Bu anormal durum bilgisayarların donmasından veya harddiskten gelen garip takılma seslerinden anlaşılır. Bu tarz arızalar ile karşılaşıldığı zaman bilgisayar tamamen kapatılarak hard diskle işlem yapımı durdurulur. Harddisk kafa vurma sorunu tamiri çok zor olan sorunlardan bir tanesidir ve birebir aynı harddisk bulmayı gerektirmektedir

  Harddisk Kafa Tamiri İçin Yapılması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

            Kafa vurma sorunu olan hard diskleri kullanmaya devam etmek güvenli olmayabilir. Harddisklerin içerisindeki manyetik disklerin zarar gördüğü için çok az sayıda üzerinde çalışan okuma yazma kolunun yaptığı istemsiz hareketler binlerce tur ile dönen disklerin üzerinde tamir edilmesi zor hasarlar meydana gelir.

             Bu sorunla karşılaşılması sonucunda müdahale etmeden teknik servis destek alınması daha doğrudur Arıza farklı sebeplerden olabileceğinden dolayı arıza iyice test edilip, nereden kaynaklandığının tam tespiti çok önemlidir. Arızanın tamiri mümkünse tamir edilir, mümkün değilse de harddisk değiştirilir. Harddiskin içerisinde kurtarılması gereken önemli verileriniz varsa eğer o zaman da profesyonel veri kurtarma desteği alarak verilerinizi kurtarabilirsiniz.

  Harddiskin kafa vurmasının sebepleri nelerdir?

             Harddisklerin kafa vurmasının en önemli nedeni dışarıdan gelen darbelerin okuma ve yazma kafasına verdiği hasarlardır. Bu yüzden hard diskleri dışarıdan gelen darbelere karşı korunmalıdır.

Bir cevap yazın