Kaybolan Verileri Nasıl Geri Getirebilirim?

Kaybolan Verileri Nasıl Geri Getirebilirim?

            Teknolojideki baş döndüren hızdaki gelişme ve değişmeler ile mobil cihazlardaki kameraların çözünürlüklerindeki devasa artışlar sebebiyle artık cihazlarımızın hafızalarının yetmediği gün gibi ortada. Bu yüzden de artık ek bellekler kullanmaya, hafızamızı artırmaya çalışmaktayız. Cihazların dahili depoları, micro sd kartlar, usb taşınabilir bellekler derken artık taşınabilir harddiskler de bizlere bu anlamda can kurtaran olmakta ve işlerimiz kolaylaştırmaktadır.

 Depolamaya Niçin Gerek Görürüz?

            Sadece kamera çözünürlüklerinin artması da değil, artık evimizdeki bilgisayarımızda kullanacağımız verilere iş yerimizde, iş yerimizdeki bilgisayarlarımızdaki verilere evimizde ihtiyaç duyabiliyor, onları kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Bunun için de mecburen taşınabilir veri depolama cihazları kullanmak zorunda kalıyoruz.

 Depolama aparat ve cihazları güvenli mi?

            Yukarda saydığım durumlarda can kurtaran olan depolama aygıtları bazı durumlarda da canımızı sıkabilmekte, hayatımızın en büyük pişmanlığı olabilmektedir. Verilerimizi bu aygıtlara yüklerken aklımıza gelmeyen bazı durumlar başımıza gelebilmektedir, verilerimiz silindiğinde verilerimi kaybettim bundan sonra ne yapmalıyım gibi sorularla en yakınımızdaki bilgisayardan anlayan insanlara başvurmaktayız.

 Kaybolan Veriler Geri Getirilebilir mi?

            Herhangi bir sebeple kaybolan verilerinizi geri getirmek için bazı veri kullanma programları kullanılabilmekteyse de bu durum tam çözüm olmamaktadır. Bu yüzden depolama birimlerinde kaybolan verileriniz çok önemliyse bu alanda hizmet veren profesyonel veri kurtarma şirketlerine başvurabilir ve verilerinizi yüzde 99’a varan oranda güvenle geri kurtarabilirsiniz. Profesyonel veri kurtarma şirketleri aracılığıyla kaybolan verilerinizi kurtararak, hem iş hem de özel yaşamınız için geçmişe dair bir kayıp yaşamadan devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın