Harddisk Veri Kurtarma Yöntemleri

Harddisk Veri Kurtarma Yöntemleri

İş ve özel yaşamımız için derlediğimiz ve biriktirdiğimiz verilerimizi, belgelerimiz, fotoğraf, film, video, döküman ve müziklerimiz ile muhtelif bilgilerimizi depoladığımız hard disklerimiz hayatımızın önemli kolaylaştırıcılarındandır. Aklınıza gelebilecek her türlü veriyi depoladığımız ve sürekli yanımızda taşıdığımız hard disklerimiz zaman zaman bizlere sıkıntılar da çıkarabilmekteler. Sıvı teması, darbe, hatalı kullanım, aşırı ısıya maruz kalma, arızalı cihazlara takma gibi farklı sebeplerle arızalanan ve içindeki bilgilere ulaşılamayan hard disklerdeki verileri kurtarmak gerekebilir.

 Hard diskteki Kaybolan veriler nasıl kurtarılır?

            Arızalanan ya da açılamayan hard disklerdeki verileri kurtarmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. harddisk kafa vurma veri kurtarma yöntemlerini incelediğimizde bazı programlar karşımıza çıkmaktadır. Recuva ve benzeri programlar aracılığıyla verileri kurtarmak mümkün olabilmekteyken, bazı durumlarda da bu programlar da işe yaramamaktadır.

            Veri kurtarma programları aracılığıyla kurtaramadığımız verilerimizi, bu alanda hizmet veren profesyonel veri kurtarma şirketleri aracılığıyla güvenli bir şekilde kurtarabilmekteyiz. Özellikle cihazların içerisindeki veriler hayati önem taşıdığı zamanlarda hard disklere programlar ile müdahale etmek tehlikeli olmakta, geri dönülmez hatalara sebebiyet vermekte ve verilerimizi kalıcı olarak kaybetmemize neden olmaktadır. Bu yüzden çok önemli verilerimizi kurtarmak için mutlaka profesyonel veri kurtarma şirketlerine başvurmamız gerekir.

            Belirli ücretler karşılığında açılmayan ya da bozulan hard disklerimizdeki verilerimizi rahatlıkla ve güvenlice kurtarıp, veri kaybının önüne geçebiliriz. Bu sayede iş yaşamımızda kullandığımız belge ve dökümanları kaybetmeden verimli bir iş hayatı sürmeye devam ederiz. Aynı şekilde özel hayatımızda derlediğimiz fotoğraf ve verilerin de kaybının önüne geçmiş oluruz.

Bir cevap yazın