Fiziksel arızalı hdd’den veri kurtarma

Artık Veriler Kaybolmayacak

            Günümüzde lise çağından başlayarak bütün işlerimizin bilgisayar ortamında olduğunu artık su götürmez gerçektir. Bu sebeple bilgisayarlar günlük hayatımızın büyük bir çoğunluğunu oluşturmakla birlikte hafızalarında biriktirdiğimiz onlarca verinin bizim için değeri paha biçilmez olur.

            Talihsizlikler sonucu bilgisayarlar bozulabiliyor tahribata uğrayabiliyor. Böyle durumlarda yenisi yapamayacağınız projeler sadece sizde bulunan fotoğraflar ve videolar bilgisayarın belleğinde kalıyor. Buraya kadar olan kısımda işimizin genel olarak ne olduğundan bahsetme istedik. İşte tamda bu noktada  fiziksel arızalı hdd’den veri kurtarma hangi durumlarda daha çok nasıl yapılıyor ve izlenmesi gereken yollar nelerdir ve son olarak kimlere gidilmesi gerekir, ikinci kısımda sizlere bunlardan bahsetmek isteriz.

            Genelde firmamıza başvurulan nedenler arasında fiziksel hatalardan dolayı oluşan( düşme, çarpma, ezilme) gibi sorunlar bunların yanı sıra bir kişi veya saldırgan tarafından dosyaların erişiminin engellenmesi, disklerden birinin çalışma sonucu bozulması, zaman içerisinde bakımı yapılmamış olan cihazın içinin tozlanması, yanlışlıkla veya bir saldırgandan dolayı silinmiş olan sistem dosyaları yanlış format atılma sonuçları yedeksiz bilgilerin kaybolması bizlerin çalışma alanını oluşturmaktadır.

            Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de altın anahtar; Tecrübedir. Bu sektördeki yardım alacağınız firma seçilirken en dikkat etmeniz gereken ne kadardır bu işi yaptığı ve çalıştıkları ortamdaki hijyene ne kadar önem verdikleridir. Hijyensiz bir ortam yapılan işlemlerde küçük toz zerrecikleri diske zarar verdiğinden daha fazla veri kaybına sebep olmaktadır. Biz uzun yılların vermiş olduğu birikimin sonucunda kullandığımız metotlar ve yöntemler sayesinde en güvenilir hijyenik ortamlarda fiziksel arızalı hdd’den veri kurtarma işlemi gerçekleştiriliyoruz ve siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın