HARD DİSKTE MEYDANA GELEN SORUNLAR

Her müşterinin hard disk sorunları farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Hard disklerde bazen kullanıcı etkileri ile bazen de sistemsel etkilerle bazı hasarlar meydana gelmektedir. Bilgisayarları uzun süre kullanmaktan dolayı da hard disklerde yanma gibi sorunlar oluşabilir.

Kişilerin etkisi ile oluşan hard disk sorunları da, hard diske yapılan darbeler, hard diskin yere düşürülmesi, hard diske sıvı maddelerin dökülmesi gibi sorunlardır. Bu tür sorunlar önemsenmediği zaman hard disk sorunu daha da ilerleyerek hard diskte kalıcı hasarlara dönüşebilmektedir. Ayrıca bozulan ve çalışmayan hard diskleri çalışmaya zorlamak ta hard diskin yanmasına sebep olabilmektedir. Bu durumda da hard disk kurtarılamayacak hale gelir ve hard disk kurtarılsa bile içerisinde olan veriler kurtarılamaz. Bu nedenle hard diskte herhangi bir sorun meydana geldiğinde verilerin kaybolmaması için tarafımızca verilen hp/compaqwindows veri kurtarma hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede hard disk tamir edilirken veriler de kurtarılabilmektedir.

HARD DİSK VERİ KURTARMA HİZMETİ

Hard disklerde yaşanan sorunlar nedeniyle elimize gelen hard diskleri öncelikle kapsamlı bir şekilde inceleyip analiz ederek sorunun neden meydana geldiğine bakılır. Daha sonra hasarın temelinde yatan sorun bulunarak hasarın tadilatı için gerekli parçalar belirlenir ve veri kurtarma ile hard diskteki bütün dosya verileri kurtarılarak yedeklenir. Hard diskte meydana gelen sorunun sebebi ne olursa olsun tadilatı ve veri kurtarma işlemi tarafımızca yapılmaktadır.