Harddisk Tamiri Veri Kurtarma

Harddisk Tamiri Veri Kurtarma

Günümüz teknolojisi çoğu güzellikleri yanı sıra bazı sıkıntılara sebebiyet verebiliyor. Bilgisayarlarda bulunan harddisk denilen sabit diskler verileri kaydetmemizi sağlayan asıl unsurdur. Bu harddiskler bozulduğunda ise elinizden pek bir şey gelemeyebilir. Bazı sitelerde gösterilen videolar ya da yazılar yardımcı olabilir gibi görünse de esasen yapılması gereken şey uzman kişilere yetkili firmalara yönelmek olmalıdır.

Data Kurtarma’da

Harddisk üzerinden veri kurtarma bilgisayardaki sabit disk olan harddisk yerinden çıkarılarak bazı işlemler neticesinde içerisinde kişisel verileriniz vs. tamamını kurtarmamız mümkün olmaktadır.
Örneğin harddiskten ses gelip donuyor ise bu durumda; Harddiskten sesler geliyor ise tıklama sesi veya bir yere çarpıyormuşçasına ses çıkıyor ise ilk önerilecek şey kablosunu bilgisayardan çekerek, hiçbir işlem yapmadna bize göndermeniz olacaktır.

Aslında harddiskten gelen ufak sesler normal olarak karşılanır her sesten dolayı panik olmamak gerekir. Fakat bu seslerin sürekliliği ve şiddeti artıyor ise problem olma olasılığı yüksektir. Bilgisayar hardiskinin yere düşme kesilen elektrik gibi durumlardan da etkilenebileceğini unutmamak gerekir. Bilgisayara giren tüm verilerin okunmasını sağlayan bu sabit disklerin manyetik bir parça ile okuduğundan küçük sarsıntılar bile bu gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Bir cevap yazın