Bozulan ve kullanılmaz hale gelen hdd den veriler kurtarma

Fiziksel Hasarlı Sabit Disklerinizi Kurtarmanın En Güvenilir Yolu

            Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi olan bilgisayarlarımızda, bilgilerimizi, belgelerimizi ve neredeyse bütün kişisel bilgilerimizin depolandığı alan olan hdd yani harddiskler, kimi zaman farklı sebeplerden ötürü fiziksel olarak zarara uğrayabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman bilgisayar açılmayacak ve verilerimize ulaşamayacağız.

            Karşılaştığımız bu problem karşısında genel olarak ne yapacağımızı bilemeden internetten araştırmalara gireriz ve internette karşılaştığımız sorun ile ilgili olarak çözüm yolları ararız fakat hiç bir sonuç elde etmeyiz. Bilgisayarcıya götürdüğümüzde genel olarak hard diskimizin fiziksel olarak zarara uğradığını öğrenmiş oluruz bilgisayarcıların çoğu da bu harddiskten veri kurtarmaya yönelik araç gereçleri ellerinde bulunmamaktadır.

            İçinde çok önemli belgelerinizin olduğu bu bozulan ve kullanılmaz hale gelen hdd den veriler kurtarma işini nasıl becereceksiniz. Bu iş için özel olarak kurulmuş veri kurtarma firmalarının olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu firmalar elinizdeki fiziksel hasara uğramış belleğinizi alarak özel olarak tasarlanmış temiz tozsuz bir ortamda sabit diskiniz teknisyenler ve mühendisler tarafından özel olarak tasarlanmış alet ve araçları kullanarak sabit diskinizdeki verileri kurtarmayı amaçlamaktadır. Bu firmalar sayesinde günümüzün en büyük sorunlarından bir olan bu sorun büyük oranda giderilmektedir.

            Firma elinden geldiğince derinlemesine inceleyerek bozuk hard diskin içindeki verilerin yansımasını çıkararak onu yeni bir sabit diske aktarır ve böylece bozulan hardiskiniz içindeki bilgiler artık yepyeni bir hard diskin içine aktarılarak size ulaştırılır. %90 lara varan başarı sağlayan bu firmalar sayesinde kişisel bilgilerin korunumu konusunda önemli bir sorun ortadan kalkmış olmaktadır.

Bir cevap yazın