Bozulan Hardiskinizin İçindeki Verileri Kurtarmak

Bozulan Hardiskinizin İçindeki Verileri Kurtarmak

            Günümüzde bilgileri sakladığımız sabit disklerin karşılaştığı en büyük sorunlardan bir tanesi olan hard diskin kafa vurma sorunu, sıkça karşılaştığımız ve en zor çözümü olan sorunlar arasında görülmektedir. Bu sorunun çözümü profesyonel yardım alınması gereklidir.

  Harddisk Kafa Vurma Tamiri

            Hard diskin kafa vurma sorunun giderilmesi için ilk ve önemli yapılması gereken hard diskin bire bir aynısının bulunması gereklidir. Veri kurtarma firması ilk olarak, tozsuz bir ortamda gerekli araç ve gereçleri sağlamakla işe başmalıdır. Daha sonra Kafa yapısı ve seri numarası ile aynı olan bir harddisk bulması gereklidir. Harddiske zarara uğratmadan açılması için gerekli özel ekipman kullanılmalıdır. Ayrıca bilgilerin kopyalanması için gerekli bir başka harddisk daha lazımdır. Bu şartların sağlanması gereklidir. Bu şartlar sağlanmazsa eğer harddiskteki bilgileri kurtaralım derken daha çok zarar verebiliriz.

            Veri kurtarma firması bu konuda uzman olan tekniker ve mühendisler ile birçok yöntemi kullanarak verilerin kurtarılması için çalışmalarını yürütmektedir. Bu çalışmalardan ilki harddisk kafasının değiştirilmesi gereklidir. Bunun için harddisk kafası değiştirilmeli ya da harddisk motoru değiştirilmelidir. Bir diğer yöntem ise bilgi kurtarmayı amaçlayan plakaları kullanmaktır. Bu yöntem kullanılan diğer yönteme göre daha başarılıdır.

            Kullanılan bu yöntemler sayesinde profesyonel olarak alınan yardımlar sayesinde kişisel bilgilerin kurtarılması sağlanacaktır. Böylece bilgileriniz bu firmaların garantisi ile kurtarılacaktır. Bu veri kurtarma firmalarına ise elimizin altında olan internet sayesinde ulaşmak bir o kadar kolaydır.

Bir cevap yazın