Arızalı Harddiskten Veri Kurtarma Programı

Arızalı Harddiskten Veri Kurtarma Programı

Sabit diskiniz çalışmıyor. Panik yapmadan önce kendi deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Veri kaybı, bir dizi faktöre bağlı olabilir, ama en yaygın iki yol vardır. İlk yol ( en kolay çözülebilen) yazılımla ilgili önemli bir klasörü yanlışlıkla sildiniz ve çöp kutusunu boşalttınız veya yanlış sürücüyü yanlışlıkla biçimlendirdiniz. Veri kaybının ikinci ve muhtemelen en yaygın nedeni, sabit sürücünün kendisi ile ilgili bir arıza.

Sürücü cevap vermiyorsa, veriyi geri alabilmek için kendiniz yapabileceği az şey vardır – profesyonel veri kurtarma hizmetleri genellikle gereklidir. Ancak, kendinizi çözmeyi deneyebilirsiniz bazı zorlukları vardır.

Verilerinizi arızalı harddiskten veri kurtarma programı ile taramak:

Bir yazılım veri kaybı ile uğraşırken, akılda tutulması gereken ilk ve en önemli şey, söz konusu sürücü ile çalışmak değildir. Sürücünün çalışan bir sisteme bağlandığı her saniye iyileştirme şansınızı kaybedersiniz. Aktif olarak bir şeyler yapıyor olmasa bile işletim sisteminiz sürekli olarak sürücünüzü okuyor ve yazıyor. Artık sisteminiz silinen verileri ‘boş alan’ olarak görüyor. Bu alanın üzerine yazma şansınız var.

1.Verileri sildiğiniz sürücüye bağlı makineyi kapatın. Artık sürücünüz ‘güvenli’ olduğundan, sürücünün bir kopyasını oluşturabilir ve kopyadan kurtarma girişiminde bulunabilirsiniz. Bir yol daha vardır, sürücüsünü klonlamak, bu diğerlerinden daha hızlı bir yoldur.

2.Klonu arızalı harddiskten veri kurtarma programı ile tarayın, ama verilerinizi tamamıyla kaybetme şansınız var iyisini profesyonel hizmet almanızı en iyi yol olduğunu belirtmek isterim.

 

Bir cevap yazın